OSP Bierzwnica
Pożar domu

Pożar domu

Dnia 7 grudnia 2015 roku około godziny 2040 Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Świdwinie otrzymało zgłoszenie o pożarze domu mieszkalnego dwurodzinnego w miejscowości Kluczkowo, gm. Świdwin. Do zdarzenia bezzwłocznie zostały zadysponowane niezbędne siły i środki JRG i OSP. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że ogniem objęta jest jedna z dwóch części mieszkalnych, poddasze oraz dach.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia z jednoczesnym podaniem 2 prądów wody wewnątrz budynku i na dach oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Jedna osoba w wyniku poparzenia została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

Zniszczeniu uległo jedno mieszkanie w którym doszło do pożaru, w związku z czym Wójt Gminy Świdwin zapewnił poszkodowanej rodzinie tymczasowy lokal zastępczy.

W działaniach udział wzięli: JRG Świdwin, OSP Sławoborze, OSP Lekowo, OSP Bierzwnica, OSP Brzeżno, Policja, Pogotowie Energetyczne oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

 

Opracował: sekc. Piotr Krasiński

Zdjęcia: JRG Świdwin

OSP Bierzwnica - Michał Adamczyk

Dołącz do nas
Google+