OSP Bierzwnica
Gminne Ćwiczenia OSP

Gminne Ćwiczenia OSP

W sobotę 10 października o godzinie 9.00 w miejscowości Lekowo zostały przeprowadzone ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Świdwin. Tematem ćwiczeń był pożar lasu niedaleko jeziora w Lekowie.

O godzinie 8.45 odbyło się alarmowanie jednostek poprzez wiadomości SMS. O godzinie 9.00 w świetlicy OSP Lekowo odbyło się szkolenie teoretyczne z łączności oraz tematyki ogólnej o pożarach. Po szkoleniu przyszedł czas na ćwiczenia praktyczne w terenie.Wszystkie jednostki udały się na miejsce pożaru. Strażacy prowadzili gaszenie pożaru w lesie, pompowanie wody i transport jej na znaczne odległości. W czasie diałań jeden ze strażaków został ranny, dowódca musiał przegrupować ludzi wysłać rotę medyczną do pomocy strażakowi.Była to oczywiście scenka ćwiczebna.

Po zakończeniu ćwiczeń udaliśmy się na ciepły posiłek oraz kolejne ćwiczenia z związane z zasadami kierowania ruchem na drodze.To szkolenie zostało przeprowadzone przez policjantów z KPP w Świdwinie.Cały przebieg ćwiczeń był oceniany przez funkcjonariuszy KP PSP w Świdwinie.

Dołącz do nas
Google+