OSP Dolice
539z42/2014/11

539z42/2014/11

Na odcinku drogi wojewódzkiej nr 122 pomiędzy miejscowościami Dolice i Mogilica samochód ciężarowy uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca zginął na miejscu.

Krótko po godzinie 11.00 rozległ się alarm syreny OSP w Dolicach. Do strażnicy przybyło 5 członków OSP. Zostali oni poinformowani, iż na drodze w kierunku Mogielicy miał miejsce wypadek drogowy.

Po szybkim dojeździe na miejsce, przeprowadzono rozpoznanie, w wyniku którego stwierdzono, iż samochód ciężarowy z naczepą z niewiadomych przyczyn zjechał na pobocze drogi po czym uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że kabina została kompletnie zniszczona a kierowca został zakleszczony w pojeździe.

Aby wydobyć poszkodowanego niezbędne było użycie narzędzi hydraulicznych. Niestety grube i twarde blachy samochodu ciężarowego stawiały solidny opór naszemu średniemu zestawowi hydraulicznemu. Po niedługim czasie na miejsce dojechał zastęp Ratownictwa Medycznego ze Stargardu Szczecińskiego oraz GBA z KP PSP ze Stargardu Szczecińskiego. Po uwolnieniu kierowcy okazało się, że niestaty nie można go już uratować. Po około godzinie działań zastęp SLRt 539z42 OSP w Dolicach został odesłany do strażnicy. Na miejscu pozostał zastęp kolegów z KP PSP w Stargardzie Szczecińskim.

Warto wskazać fakt, iż jest to już kolejny z rzędu tragiczny wypadek z jakim mieliśmy do czynienia. Mamy wrażenie, że pozyskanie w zeszłym roku pojazdu SLRt i wprowadzenia go do podziału bojowego OSP po znacznych przeróbkach było niezwykle potrzebnym przedsięwzięciem. Pojazd ten od początku 2014 roku niósł pomoc w 4 wypadkach drogowych z czego 2 były śmiertelne.

Dołącz do nas
Google+