OSP Dolice
Zdarzenie 539z42/2014/01

Zdarzenie 539z42/2014/01

Ok. godziny 10.35 w Dolicach zawyła syrena OSP. Zastęp został zadysponowany do wypadku drogowego na drodze między miejscowościami Dobropole Pyrzyckie a Brzezina. Do działań udał się zastęp 539z42 z pięcioma ratownikami. Co ważne, był to pierwszy wyjazd interwencyjny naszego SLRt 539z42

Do wypadku doszło na oblodzonej drodze pomiędzy miejscowościamy Dobropole i Brzezina. Kierujący autem osobowym Ford Mondeo stracił panowanie nad pojazdem po czym samochód wpadł do rowu i dachował. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący pojazdem Ford.

Zakres naszych działań obejmował zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz rozpoznanie sytuacji. Kierowcy udzielono pierwszej pomocy, gdyż ten w wyniku wypadku doznał obrażeń głowy. Na szczęście nie było potrzeby użycia narzędzi hydraulicznych. Kolejnym krokiem było przekazanie poszkodowanego załodze pogotowia ratunkowego. Ostatecznie poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Szczecinie celem wykonania dokładnych badań. Po zabezpieczeniu lądowiska dla "Ratownika 11" druhowie OSP w Dolicach za zgodą pracujących na miejscu policjantów uprzątneli miejsce zdarzenia oraz przywrócili ruch na drodze.

W zdarzeniu interweniowały również zastępny PSP z Choszczna oraz Stargardu Szczec.

Dołącz do nas
Google+