OSP Zwierzynek
60 lat Ochotniczej Straży Pożarnej Osowo

60 lat Ochotniczej Straży Pożarnej Osowo

Obchody 60-dziesięciolecia OSP Osowo .

W dniu 3 Maja 2014r. delegacja OSP Zwierzynek wzieła udział w uroczystościach 60 rocznicy założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Osowie Gm. Nowogard . Na zaproszenie władz OSP Osowo z naszej jednostki uczestniczyli Prezes Tomasz Dynarski Naczelnik Edward Dynarski oraz druh Sebastian Krawczyk . Dla naszej jednostki był to również szczególny dzień, a mianowicie 60-dziesiątą rocznicę wstąpienia w szeregi Ochotniczej Straży Pozarnej obchodził pochodzący ze Zwierzynka i zaczynający przygodę ze strażą własnie w naszej jednostce Dh.DYNARSKI STANISŁAW syn Józefa.Jak powiedział w przemówieniu Komendant Powiatowy PSP Goleniów "60 lat temu ojciec poprowadzil za rękę czterech synów do OSP Zwierzynek w śród nich byl wlaśnie Dh.Stanislaw Dynarski .Po kilku latach OSP Osowo przyjela w swoje szeregi dh.Stanislawa .Warto zaznaczyć że własnie ten człowiek w 1972 roku uratowal z płonącego mieszkania dwoje małych dzieci co jest czynem nie powtarzalnym w życiu niejednego strażaka".Z dumą słuchaliśmy przemówień w których nie jednokrotnie wspominano nasza jednostkę.Dh Stanislawowi życzymy wielu lat w służbie OSP i dużo, dużo zdrowia ! 

Dołącz do nas
Google+