OSP Radowo Małe
NOWY WÓZ W NASZEJ JEDNOSTCE

NOWY WÓZ W NASZEJ JEDNOSTCE

Już możemy się pochwalić, iż do Naszej jednostki zawitał Nowy choć używany wóz bojowy, który zastąpi wysłużonego Stara 244. Mamy nadzieje że przez jakiś czas posłuży on Nam w pomocy innym i ułatwi nam pracę podczas prowadzonych działań. Samochód został Nam przekazany, przez "Portową Służbę Ratowniczą Szczecin - Świnoujście" do której to pojazd należy. Wóz zbudowany jest na podwoziu firmy STEYR METZ 9S14 TLF 2000. GBA 2/16.

W poniedziałek (25.01.) strażacy z naszej jednostki udali się do Szczecina, aby odebrać samochód pożarniczy, przekazany naszej jednostce przez Zarząd Portu Szczecińskiego, który służył w Portowej Służbie Ratowniczej. Delegacja naszych druhów była liczna, gdyż jechali wszyscy kierowcy z naszej OSP. Kierowcom towarzyszyli Wójt Gminy Radowo Małe Pan Wiesław Lorent, Prezes OSP dh. Mieczysław Kuźmiński, Komendant Gminny OSP dh. Krzysztof Paluch oraz dh. Dariusz Stefański.
Dzięki uprzejmości Wójta Gminy strażacy na miejsce udali się gminnym busem.
W gabinecie Komendanta Portowej Służby Ratowniczej spotkali się nasi przedstawiciele oraz członkowie Zarządu Portu Szczecińskiego. Tam też doszło do podpisania dokumentów przekazania samochodu. W czasie spotkania dh Krzysztof Paluch przekazał , w imieniu strażaków drobny upominek Panu Komendantowi. Także Wójt Gminy przekazał Panu Komendantowi pamiątkowego jeżyka.
W tym czasie nasi kierowcy byli zapoznawani z obsługa samochody Stayer przez strażaków z portowej jednostki.
Dzięki uprzejmości dowództwa straży portowej mięliśmy okazje obejrzeć sprzęt, którym dysponują strażacy. Duże wrażenie na naszych druhach zrobiły dwa nowe samochody MAN, które właśnie przybyły do jednostki (średni i ciężki). Ale największą atrakcję stanowiło zwiedzanie najnowszej jednostki nawodnej Portowej Służby Ratowniczej – STRAŻAK 26.
Do Radowa strażacy wrócili już własnym wozem. Po drodze każdy z kierowców miał okazję poprowadzić wóz. Wszyscy mieli pozytywne wrażenia.
Serdecznie dziękujemy Zarządowi Portu w Szczecinie i Panu Komendantowi Portowej Służby Ratowniczej, jak i wszystkim strażakom z tej jednostki za okazaną życzliwość.
Natomiast druhom z OSP Radowo Małe, życzymy aby pozyskany wóz służył im bezawaryjnie i jak najdłużej.

Dane dotyczące auta:

STEYR METZ 9S14 TLF 2000. GBA 2/16.
Podwozie: Steyr 9S14 z sześciocylindrowym rzędowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 140 KM
Układ jezdny: 4x2
Nadwozie: dwusegmentowe składające się z kabiny załogowej zbudowanej oraz z nadwozia specjalnego
Ilość miejsc: 6 (2+4)
Masa całkowita: ok. 9000 kg
Prędkość maks: 95 km/h
Wyposażenie pożarnicze:
autopompa o wydajności 1600 l/min przy ciśnieniu 8 bar
zbiornik na wodę o pojemności 2000 l
zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 200 l
działko wodno-pianowe Metz o wydajności 1600 l/min
urządzenie szybkiego natarcia 1x40 m z prądownicą pistoletową
armatura wodno-pianowa

Dołącz do nas
Google+