OSP Radowo Małe
Z wizytą u najstarszego strażaka w gminie

Z wizytą u najstarszego strażaka w gminie

Zostaliśmy zaproszeni do Gostomina, gdzie strażacy z miejscowej jednostki, wspólnie z nami i pozostałymi jednostkami OSP z terenu gminy, chcieli uczcić 95 urodziny druha Andrzeja Mazura - jednago z założycieli OSP Gostomin


18.07.2015 r. strażacy z naszej jednostki oraz druhowie z druhna z OSP Czachowo i OSP Siedlice udali się do Gostomina. Na teren przy świetlicy wiejskiej w Gostominie zajechały 3 wozy strażackie. Nie chodziło jednak o pożar czy też inne powstałe zagrożenia. Strażacy z trzech jednostek zostali zaproszeni przez prezesa OSP Gostomin – druha Andrzeja Przymeckiego na festyn wiejski. W czasie tego festynu uczczono druha Andrzeja Mazura, który obchodził swoje już 95 urodziny i jest najstarszym strażakiem na terenie gminy Radowo Małe. Jest on także jednym z założycieli OSP Gostomin.
Strażacy, na czele z Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSO RP w Łobzie, druhem Krzysztofem Paluchem złożyli czcigodnemu jubilatowi najserdeczniejsze życzenia oraz przekazali upominki, a następnie przy dźwięku syren samochodowych, odśpiewali mu 100 lat.
W dalszej części festynu strażacy prezentowali sprzęt, prowadzili pozorowaną akcję gaśniczą oraz (co zawsze jest największą atrakcją takich imprez) wozili wozem bojowym dzieci oraz co bardziej odważnych dorosłych.

Dołącz do nas
Google+