OSP Radowo Małe

POMAGAMY ROZLICZAĆ PIT-Y

Już od 6 lutego rozpoczynamy dyżury, w czasie których będziemy pomagać rozliczać PIT-y za 2014 r.

Podobnie jak w roku ubiegłym, strażacy z OSP Radowo Małe, będą pomagać mieszkańcom gminy w rozliczeniu się z Urzędem Skarbowym. W każdy piątek od godziny 16.00 do 18.00 w remizie OSP Radowo Małe będą dyżurować druhowie, którzy wszystkim chętnym pomogą w wypełnieniu zeznania o wysokości osiągniętego dochodu w roku 2014.
Nowością, w stosunku do roku ubiegłego, prowadzonej przez strażaków akcji będą podobne dyżury w Siedlicach. Tam „dyżur podatkowy” będzie miał miejsce raz w miesiącu. Pierwszy odbędzie się w sobotę 14 lutego od godziny 16.00, oczywiście w remizie OSP Siedlice (o kolejnych będziemy informować oddzielnie). W ten sposób strażacy wyjdą do mieszkańców Siedlic i najbliżej położonych miejscowości.
Celem akcji jest przede wszystkim pozyskanie środków z 1%. Jest to forma wsparcia czy to straży czy też innej organizacji pożytku publicznego, która (CO WAŻNE!!!) nic nie kosztuje. Po prostu część, a konkretnie 1%, naszego podatku, który tak czy inaczej jest nam zabierany przez Urząd Skarbowy i przekazywany do budżetu państwa, trafia do organizacji, która wykorzysta je z pewnością lepiej i z większym pożytkiem niż rząd.
Zapraszamy wszystkich, którzy mają problem z wypełnieniem Pit-u, a także tych, którzy chcą wesprzeć Ochotniczą Straż Pożarną, ale nie wiedzą jak to zrobić do odwiedzania remizy w Radowie Małym. Zapraszamy także emerytów i rencistów, którzy są rozliczani przez ZUS, ale sami składając zeznanie podatkowe mogą wesprzeć organizacje pożytku publicznego.

Dołącz do nas
Google+