OSP Radowo Małe
Pomóż nam pomagać- przekaz 1%podatku na rzecz naszej OSP

Pomóż nam pomagać- przekaz 1%podatku na rzecz naszej OSP

Rozpoczął się kolejny rok a wraz z nim obowiązek rozliczenia się z fiskusem. Jest to także okazja, aby wesprzeć nas przekazując 1% podatku na rzecz OSP Radowo Małe. To nic nie kosztuje. Wystarczy w PIT wpisać numer KRS 0000 11 62 12 –jest to numer Zarządu Głównego, a w pozycji cel szczegółowy wpisać: OSP Radowo Małe, 72-314 Radowo Małe, woj. Zachodniopomorskie – dzięki temu wpisowi pieniądze z Państwa 1% trafią właśnie do nas (bez tego wpisu pozostaną w Warszawie).

Szanowni Panstwo

My strażacy z Radowa Małego, ale także z Czachowa i Siedlic chcemy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przekazali na rzecz OSP radowo Małe 1% swojego podatku. W tym roku, zresztą tak jak jest to co roku, kwota ta była wyższa od ubiegłorocznej. Na nasze konto w Zarządzie Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Szczecinie wpłynęło 475 zł. Pieniądze te zostaną wykorzystane na zakup sprzętu. Ten sprzęt, kupowany co roku nie zostaje tylko w Radowie. Dzielimy się nim ze strażakami z Czachowa i Siedlic.

Często pierwsi na miejscu zdarzenia, czasami jedyni, zawsze niesiemy pomoc poszkodowanym. Podnosimy nasze kwalifikacje, ćwiczymy i umiemy pomagać. Niestety umiejętności to nie wszystko. Aby udzielić skutecznej pomocy potrzebny jest odpowiedni sprzęt i wyposażenie. Ten sprzęt, sprzęt strażacki jest bardzo drogi. Wynika to z faktu, że musi on spełniać restrykcyjne normy, aby zapewnić bezpieczeństwo tak ratownikom jak i ratowanym.

Niestety w zakupach sprzętu nie możemy liczyć na pomoc gminy. Budżet gminy jest bowiem mały i nie ma w nim środków na zakup nawet najbardziej podstawowego i niezbędnego wyposażenia. A w jednostkach OSP w naszej gminie brakuje rzeczy naprawdę podstawowych takich jak hełmy, kominiarki rękawice, pasy zatrzaśniki i wielu innych. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc: POMÓŻCIE NAM POMAGAĆ!!!
Jak to zrobić?
Rozpoczął się kolejny rok a wraz z nim obowiązek rozliczenia się z fiskusem. Jest to także okazja, aby wesprzeć nas przekazując 1% podatku na rzecz OSP Radowo Małe. To nic nie kosztuje. Wystarczy w PIT wpisać numer KRS 0000 11 62 12–jest to numer Zarządu Głównego, a w pozycji cel szczegółowy wpisać: OSP radowo Małe, 72-314 Radowo Małe, woj. Zachodniopomorskie – dzięki temu wpisowi pieniądze z Państwa 1% trafią właśnie do nas (bez tego wpisu pozostaną w Warszawie).
Pomoc dla straży (i innych organizacji, fundacji itp. ) mogą przekazywać nie tylko ludzie, którzy obecnie pracują. Mogą to czynić także emeryci i renciści, składając w Urzędzie Skarbowym PIT wypełniony na podstawie PIT-u otrzymanego z ZUS-u.

Mieczysław Kuźmiński

Dołącz do nas
Google+