OSP Żarnowo
PLEBISCYT "STRAŻAK ROKU 2012" 07.09.2012r.

PLEBISCYT "STRAŻAK ROKU 2012" 07.09.2012r.

Plebiscyt Strażak Roku' 2012. OSP Żarnowo niekwestionowanym faworytem... Dziś na uroczystej gali podsumowano wyniki naszego plebiscytu Strażak Roku' 2012. Były nagrody, uśmiechy i satysfakcja z osiągniętego miejsca. Walka o nie trwała dosłownie do ostatnich godzin przed zamknięciem list. Niekwestionowanym faworytem tegorocznej edycji stała się OSP Żarnowo i jej druhowie.

Widzę ogromne zdeterminowanie strażaków, walczących na co dzień o nasze bezpieczeństwo, za co należą im się wielki szacunek od całego społeczeństwa i ogromne podziękowania, choć słowa nie oddadzą wdzieczności, która im się należy - tymi słowami rozpoczął podsumowanie naszego plebiscytu na Strażaka Roku' 2012 r. wicemarszałek województwa, Andrzej Jakubowski.

- We wszystkich rankingach od lat tylko zaufanie do strażaków nie maleje, a to świadczy najlepiej o ich trudnym, odpowiedzialnym i niebezpiecznym zawodzie - przypomniała Ynona Husaim-Sobecka, zastępca redaktora naczelnego Głosu Szczecińskiego.

Ta edycja pokazała najlepsze jednostki OSP w regionie i cieszących się największym uznaniem strażaków. Jak każda, tak i ta miała niespodzianki. W kategorii strażaka OSP niemal przez cały plebiscyt trwała ostra rywalizacja między dwoma druhami pochodzącymi z tej samej jednostki, z OSP Żarnowo, rodzeństwem Anną Dąbrowską i Wojciechem Dąbrowskim.
- Wielkie podziękowanie dla wszystkich, którzy pomogli nam, trzymali za nas kciuki i głosowali - mówi Wojciech Dąbrowski, który zajął pierwsze miejsce w kategorii strażaka OSP. - To ważne wyróżnienie nie tylko indywidualne, dla mnie, ale również dla całej jednostki.

Jego siostra, Anna przyznaje, że zawsze chciała jeździć na akcje. Szczególnie, gdy do domu wracał jej ojciec, Jerzy Dąbrowski z usmoloną twarzą

- Pracuję w Wolinie i nie zawsze teraz mogę brać udział w akcji, ale za każdym razem, gdy słyszę dźwięk syreny, coś targa serce i chciałoby się być z nimi - mówi.

Po odbiór nagród przyjechali rodzinnie: Pani Anna, Wojciech i Damian Dabrowscy. Przyjechał z nimi mały Darek Dąbrowski, syn kolejnego strażaka i brata, Kacpra, który ze względu na pracę wymagającą niesustannych wyjazdów na delegacje, czasowo nie bierze udziału w akcjach. Młody, przyszły strażak od razu podbił serca kobiecej drużyny z Przelewic, która nie wypuszczała go z rąk.

W kategorii jednostek wydawało się, że pierwsze miejsce zajmie utytułowana jednostka z Przelewic, która od wielu lat zajmuje zawsze któreś z trzech pierwszych miejsc. Tym razem też prowadziłą niemal przez cały okres plebiscytu. Dopiero na półmetku, dosłownie w ostatniej chwili wyprzedziła ich OSP Żarnowo, która tym samym stało się niekwestionowanym faworytem tegorocznej edycji.

W kategorii strażaka zawodowego zwyciężył Przemysław Ślusarski z KP PSP Stargard, wyprzedzając Rafała Spychalskiego z KW WSKR Szczecin i Marka Raka z KW Szczecin.

- Zebraliśmy już 35 litrów krwi - opowiadał o zbiórce krwi dla jednego z ciężko chorych strażaków, szef klubu honorowego krwiodawcy, mł. kapitan Marek Rak. - Potrzebne jest tylko ułamek, reszta uzupełni pusty o tej porze bank krwi w regionie. To pokazuje charakter tego zawodu i strażaków gotowych stanąć na każde wezwanie społeczeństwa.

O roli strażaków we współczesnych czasach, a szczególnie tradycji, która determinuje nowe pokolenia do podejmowania trudów służby mówił Janusz Wójtowicz, komendant gminny OSP w Przelewicach.

- Dziś słowa "ochotnicy" nabrały zupełnie innego znaczenia. Dziś strażak to taki omnibus, który nie tylko jedzie do pożaru czy wypadku, ale jest zawsze pod ręką i służy pomocą w każdej sytuacji, bez względu na warunki, porę dnia i charakter wołania o pomoc.

Cichym bohaterem tegorocznego plebiscytu stała się OSP w Trzcińsku Zdroju. W ubiegłym roku jej przedstawiciel zajął trzecie miejsce, podczas gdy rok wcześniej jednostka uplasowała się dopiero na trzynastym miejscu. Walkę o lepsze podjęli również w tym roku. Druh Paweł Trzaskoś zdobył drugie miejsce w kategorii Strażaka OSP.

Poszczególne miejsca można zobaczyć klikajac na naszą zakłądkę STRAŻAK ROKU. Ponizej podajemy tylko trzy pierwsze miejsca w kazdej z kategorii.

Kategoria Strażak PSP
I miejsce - Przemysław Ślusarski, KP PSP Stargard Szczeciński
II m. - Rafał Spychalski, WSKR Szczecin
III M. - Marek rak - KW PSP Szczecin

Kategoria Strażak OSP
I m. - Wojciech Dąbrowski - OSP Żarnowo
II m. - Paweł Trzaskoś - OSP Trzecińsko Zdrój
III m. - Robert Janiszewski - OSP Dziwnów

Kategoria - Jednostka OSP
I m. - OSP Żarnowo
II m. - OSP Przelewice
III m. - OSP Darżewo

Dołącz do nas
Google+