OSP Nastazin
Festyn majowy - relacja

Festyn majowy - relacja

24 maja odbyła się druga edycja majówki integracyjnej , której organizatorem byli Koło Łowieckie „Jeleń” Maszewo, Sołectwo Nastazin oraz OSP Nastazin.

Program tegorocznego festynu nie różnił się zbyt wiele od poprzedniego, dlatego też tradycyjnie rozpoczęliśmy zawodami wędkarskimi. Lista zawodników była dość obszerna, co oczywiście ucieszyło organizatorów.
Zgodnie z harmonogram kolejną atrakcją był rozegrany mecz piłki nożnej OSP Nastazin vs. Koło „Jeleń”. „ Zawody miały dużo WODY” :)  Mecz przyjaźni rozegrano w strugach deszczu, dochodziły głosy od kibiców, żeby zwolnić zarządcę obiektu, ponieważ nie zamknął dachu itd.,ale my jak na bohaterów przystało, meczu nie przełożyliśmy i zagraliśmy. Z meczu będzie osobna galeria, bo działo się wiele. Ale żeby nie narzekać na pogodę na koniec wyszło słoneczko.
Dalsza część to gry i zabawy dla dzieci na terenie ostoi koła „Jeleń” prowadzone, przez animatorów Ośrodka Kultury i Sportu w Maszewie. W tej części udział brali również dorośli przypominając sobie beztroskie dzieciństwo. Pokazem żonglerki diabolo, umilił chwile, zwycięzca gminnego talent show Karol Wiatrowski.Najwięcej emocji wzbudziły jednak amatorskie zawody STRONG MAN, gdzie na starcie stanęło ośmiu zawodników. Wystartowali w poszczególnych konkurencjach – przerzucanie opony, spacer farmera, pchnięcie odważnikiem oraz wyciskanie. Publiczność nie mogła się nudzić, a spontaniczne piski, oklaski, wrzaski towarzyszyły zaciętym zmaganiom.
Przez cały czas czynny był punkt medyczny, prowadzony przez Panie pielęgniarki ze szpitala w Zdunowie. Nikt nie mógł chodzić głodny, dlatego też każdy uczestnik imprezy zupełni za darmo mógł skorzystać z poczęstunku naprawdę treściwymi daniami przygotowanymi przez restaurację MARYSIEŃKA z Lisowa. Część sportowo-rekreacyjną zakończyła myśliwskim akcentem prezentacja psów myśliwskich.
Podczas podsumowania zostały wręczone nagrody dla zwycięzców w/w konkurencje:
Zawody wędkarskie
miejsce I - Piotr Bacza
miejsce II - Hubert Łabędzki
miejsce III - Marcel Ferensztajn

Mecz Piłki nożnej
1:1 :) :P

Stron g Man
miejsce I - Rafał Luter
miejsce II - Stanisław Falfura
miejsce III - Zdzisław Falfura

Od godziny 19:00 rozpoczęła się zabawa taneczna.

 

Dołącz do nas
Google+