OSP Szczecin GP-R
Strażacka rodzina

Strażacka rodzina

Kacper Rekowski - strażak - ratownik z OSP Szczecin odwiedził strażaków w Rotterdamie

Miłym akcentem okazała się wizyta w Rotterdamie, gdzie podczas wizyty studyjnej jeden ze strażaków OSP Szczecin – Kacper Rekowski postanowił przyjrzeć się z bliska pracy tamtejszych strażaków.
Strażacy widząc zainteresowanego przechodnia sami zaproponowali możliwość zrobienia zdjęć – w tym celu otworzyli wszystkie bramy garażowe i wyjechali samochodami na sygnale.
Kiedy dowiedzieli się, że zainteresowany jest strażakiem-ochotnkiem ze Szczecina, zaprosili wszystkich do środka, zapoznając ich ze specyfiką swojej służby, prezentując każdy zakamarek strażnicy.
Z naturalnych względów w albumie znajdują się jedynie zdjęcia miejsc ogólnodostępnych.
Holenderscy strażacy mimo pewnej bariery językowej okazali się ludźmi bardzo otwartymi, zaprezentowali garaże, pojazdy, wyposażenie ratownicze, salę sportową, kuchnię, stołówkę, świetlicę, salę konferencyjną i biuro szefów jednostki.
Opowiedzieli dokładnie o specyfice służby, liczbie i rodzajach interwencji, warunkach dostania się do służby i innych zadaniach.
W zwyczajny, przyjazny sposób, bardzo otwarcie potraktowali kolegę – ratownika z Polski, tym samym pozostawiając doskonałe wrażenie i pewność, że wszyscy strażacy na świecie tworzą jedną wielką rodzinę.

„To była bardzo miła wizyta, dzięki kilku pamiątkom będę Ją długo i dobrze wspominał.” [Kacper]

Dołącz do nas
Google+