OSP Szczecin GP-R
Ranny motocyklista - jak pomóc?

Ranny motocyklista - jak pomóc?

Jak pomóc rannemu motocykliście, co zrobić jeśli jesteś świadkiem wypadku. Odpowiedzi na te pytania udzielali ratownicy OSP Szczecin podczas niedzielnego zgromadzenia motocyklistów pod hasłem "Patrz i pozwól żyć" zorganizowanego przez klub motocyklowy Blue Knights VI ze Szczecina.

Akcja ma na celu promocję bezpiecznej jazdy oraz uwrażliwienie kierowców samochodów na obecność motocyklistów na drogach.
Po paradnej jeździe przez miasto motocykliści spotkali się na Wałach Chrobrego, gdzie pod czujnym okiem Wojewody Zachodniopomorskiego Marcina Zydorowicza odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy.
Ratownicy z OSP Szczecin zainscenizowali wypadek, w którym ucierpiał motocyklista.
Chcieliśmy pokazać wszystkim, ze każdy z nas może być świadkiem takiego zdarzenia i każdy powinien zareagować.
Udzielanie pomocy jest łatwe i zachęcamy do podejmowania czynności ratunkowych na miejscu wypadku.

Najistotniejsze jest nasze bezpieczeństwo i bezpieczeństwo miejsca zdarzenia, dopiero, gdy upewnimy się, że możemy działać bez narażania się na niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbek na zdrowiu – podejmujemy działania. Kluczowe czynności to:
- kontrola stanu poszkodowanego,
- udrożnienie dróg oddechowych,
- tamowanie krwawień i podejmowanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej, kiedy jest konieczna.

Motocykliści, którzy chcą nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, udoskonalić technikę jazdy i poznać praktyczne aspekty prawa o ruchu drogowym, mogą zgłaszać się do udziału w kursach poprzez fora motocyklowe:
http://www.moto-fanatyk.pl/
http://www.haloszczecin.com/
oraz stronę PZM: http://szczecin.pzm.pl/,c,5,Bezpieczne-Dwa-Kolka, gdzie znajdują się informacje o zakresie i terminach spotkań.
ZAPRASZAMY

Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem

Dołącz do nas
Google+