OSP Szczecin GP-R
Szkolenie podstawowe strażaków OSP ukończone

Szkolenie podstawowe strażaków OSP ukończone

Ratownicy OSP Szczecin ukończyli szkolenie podstawowe strażaków - ratowników OSP, biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych (etap pierwszy i drugi). Szkolenie jest wymogiem ustawowym, warunkującym możliwość udziału członków OSPw działaniach ratowniczych.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.
Zajęcia od maja do czerwca odbywały się w Jednostkach Ratowniczo - Gaśniczych miasta Szczecin a także w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia PSP w Bornem Sulinowie, gdzie kursanci przeszli test sprawnościowy wraz z pokonaniem komory dymowej.
Szkolenie było prowadzone w oparciu o system szkolenia, zatwierdzony przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. 
Tym samym powiększyły się zasoby kadrowe ratowników OSP Szczecin gotowych do niesienia pomocy potrzebującym.
Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z użyciem samochodów specjalnych wysokościowych (drabiny, podnośniki), komora dymowa oraz zajęcia z taktyki gaszenia pożarów.
Za organizację szkolenia serdeczne podziękowania składamy kadrze KM PSP Szczecin, dowódcom jednostek ratowniczo - gaśniczych oraz wszystkim zaangażowanym strażakom, którzy nie tylko musieli ale i chcieli nas czegoś nauczyć.
DZIĘKUJEMY!

Dołącz do nas
Google+