OSP Orzysz
Marzenia strażaków z OSP Orzysz o nowym samochodzie ratowniczo - gaśniczym spełniły się.

Marzenia strażaków z OSP Orzysz o nowym samochodzie ratowniczo - gaśniczym spełniły się.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzyszu ma nowy wóz strażacki. Jest to średni samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu z napędem 4 x 4 marki MERCEDES - BENZ ATEGO 1429 AF. Auto jest w pełni wyposażone zarówno w sprzęt ratowniczo - gaśniczy, specjalne oświetlenie jak i aparaturę łącznościową. Wartość samochodu wraz z wyposażeniem, który trafił do jednostki OSP Orzysz to 711 897,32 zł.

Samochód został wykonany przez Przedsiębiorstwo Specjalistyczne „bocar” sp. z o.o., Korwinów, ul. Okólna 15, 42-263 Wrzosowa a specjalistyczne wyposażenie zostało dostarczone przez P.P.U.H. Supron 1, Zenon Piasny, Zygmunt Czarnota, ul. Kluczewskiego 3, 32-300 Olkusz. Nowy pojazd pożarniczy jeszcze ściślej zewrze szeregi ochotników z Orzysza, co pozwoli na utrzymanie gotowości bojowej jednostki na wysokim poziomie.
Samochód dla OSP Orzysz został zakupiony w ramach projektu pn. "Wspólne działania o charakterze transgranicznym w celu ochrony życia, środowiska i gospodarstwa domowego", nr LT-PL/128 w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej (Litwa – Polska) - program finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dołącz do nas
Google+