OSP Orzysz
11 radnych z Orzysza odebrało nam szansę na nowy samochód.

11 radnych z Orzysza odebrało nam szansę na nowy samochód.

W budżecie gminy Orzysz na rok 2014 zaplanowano 140 tys. zł jako udział własny w zakupie nowego samochodu gaśniczego. Miałby on zastąpić ciężkiego Jelcza będącego na wyposażeniu OSP Orzysz, który z kolei trafiłby do innej jednostki OSP. Niestety nie trafi ponieważ radni zdecydowali, że pieniądze przeznaczone na zakup pojazdu ratowniczego zostaną przesunięte na zakup ... ciągnika dla Zakładu Robót Publicznych.

Ciągnik w ich zamyśle zostanie zakupiony w 100% z kasy gminnej podczas gdy tracimy bezpowrotnie możliwość dofinansowania samochodu w kwocie 560 tysięcy złotych. Czy jesteśmy na tyle bogaci, żeby rezygnować z takich pieniędzy? Czy nie warto byłoby skorzystać z możliwości zakupu ciągnika z udziałem dofinansowania unijnego o czym wspominał na sesji burmistrz? Jednak żadne argumenty nie trafiały do radnych a co niektórzy wprowadzali nawet obecnych na sesji w błąd. Np. radna Monika Zielińska orzekła, że jest przeciwna zakupowi samochodu ponieważ wygeneruje to dodatkowe koszty w postaci konieczności wybudowania garażu, zatrudnienia kierowcy oraz doposażenia samochodu co oczywiście jest nieprawdą. Szkoda, że na posiedzenie komisji na której wstępnie "uśmiercono" pomysł zakupu samochodu nie zaproszono najbardziej zainteresowanych czyli strażaków. Szkoda też, że radni głosują nad tematami o których nie mają pojęcia, bo większość z nich od wielu lat nie odwiedziła orzyskiej remizy i nie zapoznała się z aktualnymi potrzebami oraz wytycznymi odnośnie wyposażenia Jednostek Operacyjno - Technicznych OSP zatwierdzonymi przez niedawnego szefa wielu radnych a obecnie nadal Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP Pana Waldemara Pawlaka. Wiele gmin kupiło wykorzystując środki unijne po kilka samochodów gaśniczych (nowych). W naszej niestety standardem są Żuki lub 30-letnie Stary. Cóż, zobaczymy kto stanie przed telewizyjną kamerą i się wytłumaczy jeżeli, któryś z tych super sprzętów do zdarzenia nie dojedzie. My film dokumentujący przebieg dzisiejszej sesji będziemy przechowywać w naszym archiwum i chętnie go mediom udostępnimy.
Dziękujemy tym, którzy stanęli na wysokości zadania i do końca byli z nami: Panu Burmistrzowi Tomaszowi Sulimie, Pani Skarbnik Krystynie Harłożyńskiej, Pani Sekretarz Monice Łępickiej-Gij, Pani Elżbiecie Bartkowskiej, Pani Dorocie Sienkiewicz oraz Panu Mariuszowi Kaczorowskiemu. To ludzie, którym zależy na tym aby mieszkańcy Orzysza mogli spać bezpiecznie. Mamy nadzieję, że pozostałych zweryfikują w odpowiednim momencie mieszkańcy Orzysza, używając długopisów, które im na tę okoliczność chętnie udostępnimy.

Dołącz do nas
Google+