OSP Łukta
Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy w naszej jednostce!

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy w naszej jednostce!

22 października 2017 roku w Łukcie Prezes dh Tadeusz Malinowski i Naczelnik dh Tomasz Pyrzanowski z OSP Łukta odebrali z rąk pana Gustawa Marka Brzezina marszałka województwa warmińsko- mazurskiego, pełniącego także funkcję prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie, pana Brygadiera Tomasza Ostrowskiego Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie oraz pana Wójta Gminy Łukta Roberta Malinowskiego – kluczyki do nowego wozu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 typ GBA

22 października 2017 roku w Łukcie Prezes dh Tadeusz Malinowski i Naczelnik dh Tomasz Pyrzanowski z OSP Łukta odebrali z rąk pana Gustawa Marka Brzezina marszałka województwa warmińsko- mazurskiego, pełniącego także funkcję prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie, pana Brygadiera Tomasza Ostrowskiego Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie oraz pana Wójta Gminy Łukta Roberta Malinowskiego – kluczyki do nowego wozu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 typ GBA 3/16 VOLVO FLD3C. Zakup samochodu współfinansowany ze środków Państwowej Straży Pożarnej, budżetu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, oraz budżetu Gminy Łukta w 2017 roku.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Łukcie celebrowana przez ks. proboszcza Zbigniewa Żabińskiego. Wydarzenie miało swoją kontynuację na placu przed kościołem, na którym doszło do aktu przekazania samochodu. Dowódcą uroczystości był Prezes OSP Łukta - Tadeusz Malinowski, który złożył meldunek o gotowości do przyjęcia pojazdu. Zaproszeni goście, Ochotnicy Strażacy i mieszkańcy Gminy Łukta byli świadkami odebrania kluczy do nowego samochodu. Po uroczystym przekazaniu załoga wsiadła do wozu i nastąpiła próba uruchomienia silnika oraz sygnałów świetlnych i dźwiękowych.
Nowy pojazd - aby bezpiecznie służył strażakom - poświęcił ks. Zbigniew Żabiński. Po oficjalnej uroczystości wszyscy zainteresowani mogli przyjrzeć się nowemu sprzętowi i obejrzeć od środka nowy nabytek.

Nowe samochody zapewnią wsparcie strażakom-ochotnikom, a mieszk

Dołącz do nas
Google+