OSP Łukta
70-lecie naszej Jednostki

70-lecie naszej Jednostki

23 lipca 2016 roku odbyły się uroczystości związane z obchodami 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukcie.

O godz. 13:30 w centrum przed remizą strażacką nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej przez najstarszego druha OSP Jana Langowskiego oraz poświęcenie przez Kapelana OSP Ks. Jerzego Malewickiego. Następnie odbył się przemarsz do kościoła, gdzie odbyła się uroczysta msza święta z udziałem Kapelana Wojewódzkiego. Po mszy świętej na placu przed GOK-iem odbył się uroczysty apel, gdzie nastąpiło podniesienie flagi państwowej i OSP (dziękujemy OSP Ostróda) i odegrano przez orkiestrę dętą OSP Turznica (również dziękujemy) hymn narodowy i OSP. Uroczystości prowadził Prezes OSP druh Tadeusz Malinowski oraz druhna Paulina Malinowska.
Podczas apelu odczytano rys historyczny powstania OSP, wręczono odznaczenia i wyróżnienia . Głos zabrali również zaproszeni goście.
Odznaczenia i wyróżnienia:
Medalami „Za Zasługi dla Pożarnictwa” zostali odznaczeni:
Złotym medalem- druh Owsianka Sławomir,
Srebrnymi medalami: druhowie Dobrosielski Robert, Pyrzanowski Tomasz, Malinowski Tadeusz, Langowski Paweł, Langowski Łukasz, Iżykowski Krzysztof,
Brązowym medalem - druhna Malinowska Paulina.
Odznaką „Strażak Wzorowy” został wyróżniony dh Owsianka Mateusz.
Odznaką 50 lecia- druh Langowski Jan
Odznaką 25 lecia- druhowie: Zdonek Adam, Dobrosielski Robert, Manista Sebastian
Odznaką 20 lecia- druh - Owsianka Sławomir
Odznaką 15 lecia- druhowie: Langowski Łukasz, Langowski Paweł, Pyrzanowski Tomasz
Odznaką 10 lecia- druhowie: Malinowska Paulina, Wojcinowicz Marta, Tońska Małgorzata, Popielarski Kamil, Kopeć Krzysztof, Owsianka Mateusz, Owsianka Damian.
Zaproszeni Goście: Wójt Robert Malinowski, Przewodnicząca Rady Gminy Łukta Marta Drozdowska, Przedstawiciel Komendanta PSP aspirant sztabowy Zbigniew Jankowski, Starosta Andrzej Wiczkowski, Prezes FRRŁ Wanda Łaszkowska, Komendant Gminny Stefan Grzymowicz, Przewodniczący Rady Powiatu Wojciech Paliński.

Na koniec , dla wszystkich uczestników i mieszkańców , odbył się koncert Orkiestry Dętej OSP Turznica oraz poczęstunek w formie grochówki.
Wszystkim sponsorom i osobom, które pomogły w organizacji tego wydarzenia, gorąco, po strażacku, dziękujemy!

Dołącz do nas
Google+