OSP Braniewo
ŚWIETO KONSTYTUCJI I OBCHODY DNIA STRAŻAKA  MDP BRANIEWO

ŚWIETO KONSTYTUCJI I OBCHODY DNIA STRAŻAKA MDP BRANIEWO

Świętowanie najmłodszych ochotników z MDP Braniewo

3 maja w święto Konstytucji i przed dzień Św. Floriana patrona strażaków swoje święto obchodziła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca w Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie.

W godzinach porannych delegacja członków MDP uczestniczyła w obchodach 222. rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja, Mszy Świętej odprawionej w Bazylice Mniejszej, przemarszu na Rondo generała Władysława Andersa i Skwer Sybiraków gdzie złożyła wiązanki kwiatów i okolicznościowym spotkaniu w Braniewskim Centrum Kultury.
W godzinach popołudniowych młodzi ochotnicy wspólnie z opiekunami , rodzicami oraz starszymi kolegami przygotowali piknik strażacki na terenie remizy OSP Braniewo. Piknik otworzył Prezes OSP Braniewo dh. Jerzy Welke witając zaproszonych gości, rodziców i młodzież. Po przywitaniu Prezes wraz z Opiekunami MDP druhem Tadeuszem Rozmysłowiczem i druhem Adrianem Tymeckim wręczyli Brązowe odznaki „ Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” członkom MDP: druhnie Agacie Fedoratkin, druhnie Agacie Kołodziejczyk, druhnie Natalii Tymeckiej, druhowi Tomaszowi Wikowskiemu oraz druhowi Robertowi Kurowskiemu. Nie zabrakło podziękowań za aktywną działalność oraz wkład w społeczną pracę na rzecz drużyny i jednostki. Najaktywniejszym członkom MDP wręczono podziękowanie. Rodzicom Pani Irenie Maziuk. Pani Dorocie Tymeckiej, Pani Ewie Leśniewskiej, Pani Aldonie Samsel-Gaszyńskiej i Pani Ewie Czekawy wręczono specjalny strażacki kubek OSP i MDP Braniewo. Po wręczeniu odznaczeń i podziękowań wszystkich zaproszono na plac gdzie odbyły sie pokazy sprzętu OSP i PSP Braniewo oraz działalności Jednostki Operacyjno -Technicznej OSP Braniewo. W świetlicy zaprezentowano działalność historyczną jednostki pokazując umieszczone w gablotach sztandary, kroniki a także opowiadając o weteranach OSP Braniewo.
Grupa Drakar - animatorów czasu wolnego z Braniewskiego Centrum Kultury przygotowała dla najmłodszych pokazy strażaków chodzących na szczudłach i tworzenia figur z balonów. Rodzice przygotowali specjalną kawiarenkę ze swoimi wypiekami i smakołykami. Zorganizowano Turniej MDP który polegał na wyrzuceniu jak najdalej gaśnicy i rozwinięciu linii gaśniczej składającej się z dwóch odcinków węża W-52 i prądownicy wodnej. W turnieju wzięło udział sześć drużyn. Wszystkie drużyny otrzymały upominki, zaś opiekunowie drużyn otrzymali dwu osobowe zaproszenie na strażacki program prewencyjny połączony z koncertem Golec uOrkiestry. Po turnieju rozpalono ognisko, śpiewano i pieczono kiełbaski.
O godzinie 21:00 na zakończenie całego dnia kilkunasto osobowa grupa animatorów Drakar przygotowała FireShow czyli żywiołowy pokaz tańca z ogniem, który został nagrodzony ogromnymi brawami.
Piknik rodzinny Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej stał się kolejną imprezą wpisaną do kalendarza braniewskich ochotników. Takie spotkanie podczas długiego majowego weekendu było okazją do wspomnień historii OSP, promocji jednostki, podtrzymywaniu tradycji ruchu strażackiego i działalności społecznej a przede wszystkim uświadomienia społeczności lokalnej władzom miast i gmin, że Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza to przyszłość ochotniczej Straży Pożarnej.

Foto: Katarzyna Malinowska HDZbigniew & Adrian Tymecki
Tekst:  specjalnie dla czasopisma STRAŻAK

Przewodniczący Wojewódzkiej Komisji ds. MDP
ZOW ZOSP RP woj. Warmińsko-Mazurskiego
Członek Powiatowej Komisji Rewizyjne ZOP ZOSP RP w Braniewie
Z-ca Naczelnika OSP Braniewo

dh Adrian Tymecki

Dołącz do nas
Google+