OSP Braniewo
Podpisanie umowy o pozyskaniu środków unijnych

Podpisanie umowy o pozyskaniu środków unijnych

W dniu 11 marca tego roku Prezes i Skarbnik naszej jednostki podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie umowę o przydzielenie środków unijnych na zakup sprzętu przeciwpowodziowego: zapory 25 i 10 metrowe, zapory do zbierania zanieczyszczeń z wód oraz łódź hybrydową.

W dniu 11 marca tego roku Prezes i Skarbnik naszej jednostki podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie umowę o przydzielenie środków unijnych na zakup sprzętu przeciwpowodziowego: zapory 25 i 10 metrowe, zapory do zbierania zanieczyszczeń z wód oraz łódź hybrydową. Środki są pozyskane z Lokalnej Grupy Rybackiej w Braniewie. Żeby było możliwe ich pozyskanie musieliśmy zebrać 15% całkowitej kwoty na wkład własny. Dzięki wielkim sercom sympatyków OSP Braniewo udało się ... zebraliśmy te pieniądze. Szkoda tylko, że nasz Urząd Miasta w Braniewie nie znalazł choć drobnej kwoty aby nas wesprzeć. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Pan Burmistrz boi się, że będzie musiał utrzymywać kolejny nasz (jak twierdzi) niepotrzebny zakup.
Panie Burmistrzu - ZAPEWNIAMY, ŻE URZĄD MIASTA W BRANIEWIE NIE BĘDZIE MUSIAŁ WYŁOŻYĆ ANI ZŁOTÓWKI NA UTRZYMANIE TEGO SPRZĘTU. Już w tej chwili wiele zakupów dokonywanych jest z prywatnych pieniędzy naszych członków. Jednak pomimo wszystko pragniemy zapewnić Pana o naszej gotowości do działań na terenie naszego miasta sprzętem, który jest "tak bardzo nie potrzebny".

I jeszcze tak na koniec Panie Burmistrzu - na przyszłość niech Pan nie będzie taki fałszywy - 07 marca wypowiada się Pan o nas jak o piątym kole u wozu a na naszym zebraniu w dniu 09 marca uśmiechając się zapewnia Pan o swoim poparciu dla nas - chyba jednak w Pana zachowaniu jest coś nie tak ...

Dołącz do nas
Google+