OSP Braniewo

Jesienny pobór krwi

W pierwszy dzień kalendarzowej jesieni (23 września) Klub Honorowych Dawców Krwi „Strażak” działający przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie zorganizował kolejną zbiórkę krwi...

W pierwszy dzień kalendarzowej jesieni (23 września) Klub Honorowych Dawców Krwi „Strażak” działający przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie zorganizował kolejną zbiórkę krwi.

W akcji uczestniczyli pracownicy KP PSP w Braniewie, Wojskowej Straży Pożarnej, członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych oraz sympatycy pożarnictwa. Pracownicy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Elbląga zainstalowali sprzęt niezbędny do poboru krwi w świetlicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.

Łącznie do akcji honorowego krwiodawstwa przystąpiło blisko 30 osób, które po badaniach mogły oddać krew. Podczas akcji zebrano 10 litrów życiodajnego płynu. To już kolejna akcja związana z poborem krwi zorganizowana przez braniewskich strażaków z KP PSP w ich siedzibie.

Wszystkim, którzy w niej uczestniczyli, składamy serdeczne podziękowania, a dla pozostałych zaproszenie do udziału w tak szczególnym programie.

st. kpt. I. Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie

 

Braniewiak

Dołącz do nas
Google+