OSP Pietrzykowice
Groźna burza nad Pietrzykowicami. Pioruny uderzały w domy [Galeria]

Groźna burza nad Pietrzykowicami. Pioruny uderzały w domy [Galeria]

Gwałtowna burza, która w poniedziałkowe (11.08.2014) popołudnie przeszła nad naszą miejscowością wyrządziła sporo szkód. Dwa domostwa ucierpiały w wyniku uderzenia pioruna.

11 sierpnia 2014 roku o godzinie 16:28 nasza jednostka została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Żywcu na ulice Głogową w Pietrzykowicach, gdzie miało miejsce trafienie pioruna w jeden z domów. Do zdarzenia udały się dwa zastępy z naszej jednostki (GBA Mercedes & GBA DAF).

Po przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że w wyniku uderzenia pioruna uszkodzony został dach. Piorun wywołał również niegroźny pożar, który został ugaszony przez właściciela przed przybyciem pierwszych zastępów straży pożarnej. Działa polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyniesieniu nadpalonego mebla.

Jednostki zadysponowane do zdarzenia:

OSP Pietrzykowice (GBA Mercedes, GBA DAF)
JRG Żywiec (GCBA Jelcz)

Nie trzeba było długo czekać na kolejną interwencję. Chwilę po zakończeniu działań na ulicy Głogowej zastęp GBA Mercedes został zadysponowany na ulicę Różaną, gdzie według zgłoszenia unosił się czarny dym. Na szczęście alarm okazał się być fałszywy.

Po kilkudziesięciu minutach działań i powrocie do remizy nasza jednostka została zadysponowana na ulicę Jana Pawła II, gdzie w wyniku uderzenia piorunu uszkodzeniu uległ komin, dach oraz naruszona została instalacja elektryczna. Działania polegały na zabezpieczeniu folią odkrytych powierzchni dachu, tak aby woda nie dostawała się do środka.

SiS:

OSP Pietrzykowice (GBA Mercedes, GBA DAF)
JRG Żywiec (GCBA Jelcz)

Dołącz do nas
Google+