OSP Pietrzykowice
Śmiertelny wypadek w Pietrzykowicach. Zginał 21-letni motocyklista [Galeria, video]

Śmiertelny wypadek w Pietrzykowicach. Zginał 21-letni motocyklista [Galeria, video]

W dniu 31.08.2014 r. około godziny 15:15 do SKKP w Żywcu wpłynęło zgłoszenie o wypadku motocyklisty z samochodem osobowym w Pietrzykowicach na ulicy Jana Pawła II

Na miejsce zdarzenie natychmiast zostali zadysponowani strażacy z Żywca, Pietrzykowic, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia Straży Pożarnej przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz do udzielania pomocy medycznej 21- letniemu kierowcy motocykla wraz z przybyłym na miejscem ZRM. Po trwającej około 30 minut reanimacji obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon. Działania straży polegały na udzieleniu KPP motocykliście, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowania ruchem, uprzątnięciu jezdni i w pomocy załadunku samochodu i motocyklu na lawetę.

Jak informuję policjanci, doszło do zderzenia motocykla z volkswagenem. Kierowca auta, 44-letni Austriak, włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa 21-letniemu mieszkańcowi Pietrzykowic, czyli motocykliście jadącemu yamahą.

Teraz odbędzie się sekcja zwłok ofiary. Biegli mają zbadać przyczyny i dokładny przebieg wypadku. Dowiedzą się też, czy motocyklista mógł jechać zbyt szybko.

Wiadomo na pewno, że Austriak był trzeźwy.
Działania trwały blisko trzy godziny.

Dołącz do nas
Google+