OSP Turza
Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka

17 maja 2014 roku w Cieszynie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Poczet sztandarowy z naszej OSP reprezentował powiat Zawiercie.

Tegoroczne Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka odbyły się w Cieszynie. Nasza OSP miała zaszczyt reprezentować Sztandar Powiatowy ZOSP RP.

Uroczystości rozpoczęły się XIII Ekumenicznym Spotkaniem Strażaków w Kościele Jezusowym (świątynia ewangelicka). Natomiast po godz. 12.00 zaczął się uroczysty apel strażacki. Początkowo miał odbyć się na płycie rynku, ale ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne uroczystości zostały przeniesione do Hali Widowisko-Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie. Tam odbyły się główne uroczystości wraz z przemówieniami władz i zaproszonych gości oraz wręczenie odznaczeń i wyróżnień najbardziej zasłużonym strażakom. W tym zaszczytnym gronie znaleźli się także strażacy z naszej OSP. Dh Florian Przybylik odznaczony został po raz drugi Złotym Medalem za Zasługi Dla Pożarnictwa, natomiast druhowie Andrzej Zarzycki i Marcin Hofman odznaczeni zostali Srebrną Odznaką Honorową Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego. Część oficjalną uświetniła defilada strażacka.

Oprócz przedstawicieli jednostek państwowych i ochotniczych straży pożarnych województwa i powiatu na uroczystości pojawili się także parlamentarzyści i samorządowcy, m. in. Jerzy Buzek, Jan Olbrycht, Aleksandra Trybuś, Jerzy Ziętek.

Po oficjalnych uroczystościach odbył się piknik strażacki z tradycyjną grochówką.

Dołącz do nas
Google+