OSP Turza
100 lat Niepodległej Polski

100 lat Niepodległej Polski

Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Tegoroczne podniosłe uroczystości rozpoczęliśmy mszą świętą w Parafii pw. św. Michała Archanioła i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łazach. W uroczystościach udział wzięły wszystkie straże z naszej Gminy i inne liczne organizacje. Po uroczystej mszy, dalszy ciąg uroczystości miał pod tablicą wmurowaną w hołdzie mieszkańcom Miasta i Gminy Łazy, którzy oddali życie za wolność i niepodległość. Tam odśpiewano patriotyczne pieśni i złożono kwiaty. O godzinie 12 przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji i odśpiewaliśmy cały Hymn Narodowy. Po oficjalnych uroczystościach zabezpieczaliśmy bieg niepodległości, który odbywał się na terenie miasta Łazy.
O godzinie 16, wspólnie z KGW z Turzy, rozpoczęliśmy świętowanie w naszej remizie. Panie przygotowały spotkanie dla mieszkańców naszej miejscowości z okazji dzisiejszego święta. Był mały poczęstunek, trochę ważnej historii i wspólne śpiewanie najbardziej znanych patriotycznych pieśni.

Dołącz do nas
Google+