OSP Turza
Dzień Sąsiada

Dzień Sąsiada

W sobotę 2 czerwca po raz kolejny zorganizowaliśmy Dzień Sąsiada.

To już tradycja, że na początku czerwca organizujemy Dzień Sąsiada. Na ten dzień przygotowujemy się od dawna organizując liczne upominki dla najmłodszych, poczęstunek i wymyślając różne gry i zabawy. W tym roku udało się zorganizować dmuchany zamek dla najmłodszych uczestników pikniku. Szczególne podziękowania należy złożyć także na ręce naszego Pana dzielnicowego, który wspólnie z kolegą z Policji pomogli nam umilić czas przybyłym dzieciom. Zaczęło się od kolorowania rysunków przygotowanych przez Policjantów. Upływający na intensywnej pracy czas umilał Sznupek – maskotka policyjna w którą wcielił się jeden z naszych druhów. Panowie Policjanci przywieźli ze sobą także małe policyjne autko, którym to mogli przewieź się dzieci. Panowie pomogli nam także w pokazie i krótkim kursie pierwszej pomocy. Dla wszystkich dzieci uczestniczących w konkursach i nie tylko przygotowane były nagrody i upominki. Nasza młodzieżowa drużyna pożarnicza zaprezentowała swoje umiejętności podczas pokonywania strażackiego toru przeszkód.
Nie zabrakło także różnorakich smakołyków przygotowanych przez nasze Koło Gospodyń Wiejskich. Można się było poczęstować różnorakimi ciastami, pierogami, chlebem ze smalcem i ogórkiem itd. Dla dzieci przygotowane były także lody i słodkie napoje.
Bardzo jest nam miło, że nasze święto przybywają także Radni, Pan Burmistrz, Dyrektor MOK w Łazach, Ksiądz Proboszcz jak i Sołtysi i mieszkańcy z okolicznych miejscowości.
Zabawa była przednia a wszystkiemu przygrywała skoczna muzyka i wielu sąsiadów do późnego wieczora biesiadowało podczas naszego corocznego święta.

Dołącz do nas
Google+