OSP Turza
Dzień Sąsiada

Dzień Sąsiada

Po raz drugi obchodzimy Dzień Sąsiada

    4 lipca 2015r. już po raz drugi obchodzimy regionalne święto - Dzień Sąsiada. Sołtys wsi Turza wraz z Radą Sołecką postanowili również i w tym roku wyprawić święto rodzinne dla naszych mieszkańców. Przy współpracy z naszą OSP i Kołem Gospodyń Wiejskich z Turzy udało się kolejny raz zorganizować dobrą zabawę.
    Pogoda dopisała aż za nadto. Jednak pomimo dużego upału nasze święto cieszyło się sporym zainteresowaniem mieszkańców i rodzin z sąsiadujących miejscowości. Tradycyjnie nie zabrakło wielu zabaw dla dzieci. Było między innymi malowanie kredą na asfalcie, rzut beretem do celu, zawody rodzinne z hydronetką. Można było przejechać się kucykiem czy też wozem strażackim. Nasi druhowie zorganizowali krótki pokaz strażacki po którym samodzielnie można było polać wodą z prądownicy strażackiej. Można było także zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy. Informacji na ten temat udzielali strażacy z PSP Zawiercie.
    Podczas całej imprezy przygrywała miła muzyka a uczestnicy mogli posilić się kiełbaską z grila i lodami dofinansowanymi przez Radę Sołecką z Sołtysem Turzy na czele. Nie zabrakło także chłodnych napojów i smakołyków przygotowanych przez KGW z Turzy. Impreza przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze a my już myślimy o zorganizowaniu kolejnego edycji naszego święta.

Dołącz do nas
Google+