OSP Rokitno Szlacheckie
Festyn Rodzinny "Od Przedszkola do Seniora"

Festyn Rodzinny "Od Przedszkola do Seniora"

2 lipca na terenie placu przy remizie strażackiej w Rokitnie Szlacheckim odbył się Festyn Rodzinny. Mieszkańcy mogli skorzystać z wielu atrakcji, które specjalnie na ten dzień przygotowali: OSP Rokitno Szlacheckie, Stowarzyszenie „Mała Szkoła w Rokitnie Szlacheckim”, Klub Sportowy „Korona”, KGW oraz Rada Sołecka w Rokitnie Szlacheckim.

Festyn rozpoczął występ uczniów Stowarzyszenia „Mała Szkoła”. Jednak to był tylko przedsmak artystycznych wrażeń. Tuż po dzieciach przed publicznością pojawiło się Koło Gospodyń Wiejskich, które zaprezentowały swoją twórczość regionalną. To bardzo dobry przykład pielęgnowania tradycji i przekazywania jej młodemu pokoleniu. A kolejny występ Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego z Miejskiego Ośrodka Kultury prezentujący ludowe tańce pokazał, że najmłodsi chętnie kontynuują dziedzictwo swoich dziadków.

Równolegle na boisku piłkarskim przy szkole w Rokitnie Szlacheckim rozegrano turniej piłkarski w którym udział wzięło 6 drużyn w większości z terenu Gminy Łazy. Zwycięzcami turnieju zostali piłkarze z Chruszczobrodu. Między turniejowymi meczami rozegrano mecz pokazowy najmłodszych drużyn dzieci do lat 10. Każdy z najmłodszych uczestników został udekorowany pamiątkowym medalem, a każda drużyna z turnieju wyjechała z pamiątkowym pucharem i dyplomem. Podczas festynu uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji, zapoznać się z działaniem sprzętu do gaszenia pożarów w tym wozu bojowego, pił spalinowych, motopomp itd. Koło Gospodyń Wiejskich zaprezentowało swoje rękodzieła sztuki ludowej oraz przeprowadziło degustację regionalnych potraw w tym prażonek. Najmłodsi mogli również skorzystać z atrakcji takich jak zamki dmuchane, wodne kule itd.

Po oficjalnej części odbyła się zabawa taneczna i wspólna biesiada mieszkańców.

Dołącz do nas
Google+