OSP Rokitno Szlacheckie
Uczczenie 1050 rocznicy Chrztu Polski

Uczczenie 1050 rocznicy Chrztu Polski

14 kwietnia 2016r. o godz. 20:10 strażacy OSP w Rokitnie Szlacheckim rozpalili ognisko, które stało się symbolem jedności narodowej i tym samym włączyli się do ogólnopolskiego przedsięwzięcia mającego na celu uczczenie rocznicy Chrztu Polski.

Minęło 1050 lat od momentu, kiedy Polska stała się krajem chrześcijańskim utożsamiając się tym samym z Europą. Z tej okazji Związek Podhalan i Związek Ochotniczych Straży Rzeczypospolitej Polskiej zorganizowały inicjatywę, której celem było upamiętnienie 1050 rocznicy Chrztu Polski. Do ogólnopolskiej akcji przyłączyli się strażacy z OSP w Rokitnie Szlacheckim, którzy swoje ognisko rozpalili dokładnie o godz. 20.10. Czas odgrywał w całej inicjatywie ogromne znaczenie, ponieważ w ciągu 35 minut cały kraj rozświetliły płomienie. Takie było założenie przedsięwzięcia, które udało się zrealizować.

Pierwsze ognisko pojawiło się 14 kwietnia o godz. 20:00 przy krzyżu na Giewoncie. Następnie w pięciominutowych odległościach czasowych ogniska rozpalano od południowej Polski aż po Bałtyk. Ogniska stały się symbolem jedności narodowej oraz obecności Ducha Świętego w dniu upamiętniającym przyjęcie chrztu przez Polskę.

/https://www.facebook.com/EchaLaz1/posts/984103431643003?pnref=story/

Dołącz do nas
Google+