OSP Niegowonice
Manewry powiatowe Kompanii Obwodowej Nr.15  Szczekociny 2013r.

Manewry powiatowe Kompanii Obwodowej Nr.15 Szczekociny 2013r.

W dniu 20 kwietnia 2013 roku zostały przeprowadzone ćwiczenia doskonaląco-szkoleniowe dla Kompanii Obwodowej Nr 15 oraz pozostałych jednostek włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu powiatu zawierciańskiego.

   Na miejscu pojawiły się wszystkie jednostki KSRG z powiatu zawierciańskiego. W trakcie ćwiczeń dużą wagę przywiązywano do łączności, która jest kluczowa podczas takich akcji jak ubiegłoroczna katastrofa kolejowej pod Szczekocinami. Ćwiczono również pozorowany pożar lasu, oraz zabezpieczenie zrzutu wody przez helikopter. Odbyły się również ćwiczenia medyczne oraz symulowany wypadek samochodowy z wieloma poszkodowanymi.

   Ćwiczenia przeprowadzone zostały w gminie Szczekociny, na terenach leśnych pomiędzy miejscowościami Starzyny i Bógdał. Alarmowanie jednostek OSP nastąpiło w dniu ćwiczeń od godziny 9.00, po wydaniu dyspozycji przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu. Po zakończeniu działań, przekierowano wszystkie jednostki do pobliskiej remizy OSP Starzyny, gdzie nastąpił poczęstunek w formie symbolicznej grochówki oraz wreczenia dyplomów-podziękowań. Powrót do bazy odnotowaliśmy o godzinie 16:45.

Dołącz do nas
Google+