OSP Grabowa
OSP Grabowa w Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach

OSP Grabowa w Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach

W niedzielę dnia 26 maja br. Ochotnicza Straż Pożarna w Grabowej zorganizowała wyjazd do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach dla członków i członkini OSP Grabowa.

Centralne Muzeum Pożarnictwa jest efektem starań wielu pokoleń strażaków dążących do utworzenia placówki obrazującej dzieje ochrony przeciwpożarowej w Polsce.

Celem wyjazdu było poznanie historii straży pożarnej, obejrzenie wielu zabytkowych eksponatów znajdujących się w muzeum jak zabytkowe samochody, sikawki, motopompy, hełmy, sztandary, mundury, medale i wiele innych. Zwiedzanie muzeum odbyło się zapomocą przewodnika, który w ciekawy sposób oprowadził, przedstawił oraz opowiedział o eksponatach.

Niezmiernie ciekawa jest hala ekspozycyjna "Katastrofy, które wstrząsneły światem", a tam obrazy, sprzety np. z Czarnobyla, z powidzi tysiąclecia, z ruin World Trade Center.

Na wieloformatowych kolorowych zdjęciach i zaaranżowanych scenkach można zobaczyć jak strażacy ratują powodzian, pomagają ofiarom wypadków komunikacyjnych itp.

Warto odwiedzić Muzeum Pożarnictwa - Zachęcamy :)

Strona internetowa Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach:
www.cmp-muzeum.pl

Dołącz do nas
Google+