OSP Kroczyce
Zbiórka na zakup szafki na defibrylator AED.

Zbiórka na zakup szafki na defibrylator AED.

W dniu 11.11.2018r. druhny i druhowie po każdej Mszy Świętej przeprowadzi zbiórkę pieniężną na zakup specjalistycznej szafki do przechowywania automatycznego defibrylatora zewnętrznego – AED.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kroczycach z okazji swojego Jubileuszu 100-lecia, przy dofinansowaniu Gminy Kroczyce oraz sponsorów, w ubiegłym roku zakupiła defibrylator AED.

Jest to urządzenie, służące do udzielania pierwszej pomocy, które poleceniami głosowymi prowadzi, w jaki sposób podjąć ratowanie poszkodowanego w nagłym zatrzymaniu krążenia. Zarząd OSP Kroczyce oraz pozostali druhowie chcieliby, aby to urządzenie nie było zamknięte w remizie, służąc tylko strażakom podczas działań ratowniczo-gaśniczych ale, aby było ogólnodostępne, służąc przede wszystkim lokalnej społeczności, mieszkańcom Kroczyc oraz turystom odwiedzającym naszą miejscowość.
W związku z wcześniejszymi ustaleniami z Księdzem Proboszczem, zaplanowano umieszczenie defibrylatora na ścianie kościoła. Niezbędnym do tego celu jest zakup specjalnej szafki, która zapewni możliwość bezpiecznego przechowywania urządzenia, przy jednoczesnym łatwym dostępie, w razie konieczności jego użycia. Koszt zakupu takiej szafki to około 2 500 zł.

Podczas zbiórki pieniężnej na zakup szafki na defibrylator AED nasza jednostka zebrała zawrotną kwotę 3601 złotych i 5 groszy.

W imieniu naszym i całej społeczności- DZIEKUJEMY !!!

Dołącz do nas
Google+