OSP Kroczyce
1. Pożar balotów słomy/ 2. Pożar gałęzi.

1. Pożar balotów słomy/ 2. Pożar gałęzi.

W dniu 11.06.2019r. o godzinie 22:58 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zawierciu zadysponowało naszą jednostkę do pożaru balotów słomy w Kroczycach przy ulicy Jana Pawła II.

Do akcji wyruszył zastęp GBA MB Atego. Na miejscu pracował już zastęp z OSP Lgota Murowana. Działania polegały na podaniu dwóch prądów wody w obronie pobliskich drzew i traw. Następnie przystąpiono do kontrolowanego wypalenia pozostałych balotów. Dalsze działania polegały na przelaniu i przerzuceniu resztek słomy. W trakcie dogaszania nasza jednostka została przedysponowana do pożaru gałęzi w miejscowości Siemięrzyce Wrzoski. Na miejscu zastano dwa pasma dopalających się gałęzi. Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody. Po zakończonych działaniach zastęp powrócił w miejsce pożaru balotów słomy w celu sprawdzenia pogorzeliska. Z uwagi na brak zarzewi ognia zastęp powrócił do remizy.

 

Zapraszamy do śledzenia mapy naszych interwencji.

Dołącz do nas
Google+