OSP Kroczyce
Dwa pożary lasu w jednym momencie.

Dwa pożary lasu w jednym momencie.

W dniu 11.04.2018r. o godzinie 16:42 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zawierciu zadysponowało naszą jednostkę do pożaru lasu w miejscowości Kostkowice na terenie obozu harcerskiego. W tym samym momencie palił się las w okolicy ul. Długiej.

Do akcji wyruszył zastęp GBA MB Atego. Na miejscu zastano pożar ściółki leśnej(kilka ognisk pożaru o powierzchni około 3 hektarów. Dojazd był utrudniony przez powalone drzewa(konieczne było użycie pilarek spalinowych). Na miejsce przybyły zastępy z JRG w Zawierciu(GCBA) oraz OSP Dobrogoszczyce(GBA). Działania polegały na podaniu kilku prądów wody na palącą się ściółkę. Postanowiono również o zorganizowaniu punktu czerpania wody na pobliskiej rzece(motopompa pływająca) oraz budowie magistrali wodnej W-75 (długość 240 metrów). Po opanowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania.
W międzyczasie w okolicach ulicy Długiej swoje działania prowadzili druhowie z OSP Kostkowice(prywatnymi samochodami), OSP Pradła(SLRt), OSP Biała Błotna(GBA), OSP Gołuchowice(GCBA) oraz OSP Żerkowice(GBA). Zadysponowano również samolot gaśniczy. Po opanowaniu sytuacji zastępy zostały skierowane do pomocy przy dogaszaniu pożaru na terenie obozu.
Na miejsce przybyli przedstawiciele Lasów Państwowych oraz Policja.

 

Zapraszamy do śledzenia mapy naszych interwencji.

Dołącz do nas
Google+