OSP Kroczyce
Pożar sadzy w przewodzie kominowym.

Pożar sadzy w przewodzie kominowym.

W dniu 26.04.2017r. o godzinie 10:10 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało naszą jednostkę do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Kroczyce, ul. Szkolna.

Do akcji wyruszył zastęp GBA MB Atego. Po dotarciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego.Naczelnik naszej jednostki(mieszkający po sąsiedzku) wraz z właścicielami wygasił piec przed naszym przybyciem oraz wybrał żar z paleniska. Działania polegały na przeczyszczaniu przewodu kominowego oraz na równoczesnym wybieraniu zanieczyszczeń popożarowych z wyczystki kominowej. Na miejscu pojawił się również zastęp z JRG PSP w Zawierciu.

Przypominamy aby dokonywać okresowych przeglądów instalacji wentylacyjnej i przewodów kominowych oraz ich czyszczenia. Gdy używasz węgla i drewna, należy to robić nie rzadziej, niż raz na 3 miesiące. Gdy używasz gazu ziemnego czy oleju opałowego – nie rzadziej, niż raz na pół roku. Zarządca budynku lub właściciel ma obowiązek m.in. przeglądu instalacji wentylacyjnej nie rzadziej niż raz w roku. Pomoże to uniknąć podobnych sytuacji, które mogą pociągać za sobą dużo poważniejsze a nawet tragiczne konsekwencje.

Zapraszamy do śledzenia mapy naszych interwencji.

Dołącz do nas
Google+