OSP Kroczyce

Pożar sadzy w przewodzie kominowym.

W dniu 19.02.2017r. o godzinie 20:38 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało naszą jednostkę do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Podlesice.

Do akcji wyruszył zastęp GBA MB Atego. Po dotarciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. Nasze działania polegały na wygaszeniu pieca oraz na wybraniu z niego resztek paliwa, ponadto zastosowaliśmy sito kominowe. Po chwili dotarł zastęp z JRG PSP w Zawierciu. Dalsze działania polegały na przeczyszczaniu przewodu kominowego oraz na równoczesnym wybieraniu zanieczyszczeń popożarowych z wyczystki kominowej.

Przypominamy aby dokonywać okresowych przeglądów instalacji wentylacyjnej i przewodów kominowych oraz ich czyszczenia. Gdy używasz węgla i drewna, należy to robić nie rzadziej, niż raz na 3 miesiące. Gdy używasz gazu ziemnego czy oleju opałowego – nie rzadziej, niż raz na pół roku. Zarządca budynku lub właściciel ma obowiązek m.in. przeglądu instalacji wentylacyjnej nie rzadziej niż raz w roku. Pomoże to uniknąć podobnych sytuacji, które mogą pociągać za sobą dużo poważniejsze a nawet tragiczne konsekwencje.

Zapraszamy na nasz profil na FB.

Dołącz do nas
Google+