OSP Kroczyce
Pożar sadzy w przewodzie kominowym.

Pożar sadzy w przewodzie kominowym.

W dniu 25.12.2016r. o godzinie 06:56 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało naszą jednostkę do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Kroczyce, ul. Marianka.

Do akcji wyruszył zastęp GBA MB Atego. Po dotarciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. Właściciel wygasił piec przed naszym przybyciem. Po chwili dotarł zastęp z JRG PSP w Zawierciu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie przystąpiono do przeczyszczania przewodu kominowego. Dalsze działania polegały na wybraniu zanieczyszczeń popożarowych z wyczystki kominowej.

 

Przypominamy aby dokonywać okresowych przeglądów instalacji wentylacyjnej i przewodów kominowych oraz ich czyszczenia. Gdy używasz węgla i drewna, należy to robić nie rzadziej, niż raz na 3 miesiące. Gdy używasz gazu ziemnego czy oleju opałowego – nie rzadziej, niż raz na pół roku. Zarządca budynku lub właściciel ma obowiązek m.in. przeglądu instalacji wentylacyjnej nie rzadziej niż raz w roku. Pomoze to uniknąć podobnych sytuacji, które mogą pociągac za sobą dużo poważniejsze a nawet tragiczne konsekwencje.


Zapraszamy na nasz profil na FB.

Dołącz do nas
Google+