OSP Kroczyce
Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym.

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym.

W dniu 28.11.2016r. o godzinie 14:43 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zawierciu zadysponowało naszą jednostkę do zdarzenia drogowego w miejscowości Pradła na DK 78, 141 kilometr.

Do akcji wyruszyły dwa zastępy SLRt Ford Transit oraz GBA MB Atego. Na miejscu zastano zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego. Samochód osobowy wpadł w poślizg na zakręcie i zderzył się z samochodem ciężarowym jadącym z naprzeciwka. W chwili przyjazdu kierującymi zajmował się Zespół Ratownictwa Medycznego, na szczęście nie wymagali hospitalizacji. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na odłączeniu napięcia w rozbitym samochodzie osobowym. Następnie wspólnie z przybyłymi na miejsce zastępami z JRG PSP Zawiercie uprzątnięto jezdnię z pozostałości powypadkowych. Na miejscu pracowała również załoga Policji.

 

Przypominamy, że na tym zakręcie dochodzi bardzo często do podobnych zdarzeń (TUTAJ PRZYKŁAD), apelujemy o dostosowanie prędkości zarówno do znaków jak i do warunków panujących na drodze podczas podróży tym odcinkiem DK 78.

Zapraszamy na nasz profil na FB.

 

 

 

Dołącz do nas
Google+