OSP Kroczyce

Pożar sadzy - Podlesice

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu zadysponowało naszą jednostkę do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Podlesice.

Kilka minut po zaalarmowaniu zastęp GBA MB Atego wyruszył do działań. Po dotarciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. W pierwszej fazie działania nasze polegały na wybraniu żaru z paleniska oraz zamknięciu pieca C.O. Następnie, po dotarciu na miejsce zastępu z JRG PSP w Zawierciu, przystąpiono do kontroli pomieszczeń w budynku. Dalsze działania polegały na przeczyszczeniu przewodu kominowego oraz wybraniu nagromadzonej sadzy.

W działaniach udział brało 3 druhów z naszej jednostki:
Maciej Bednarz
Błażej Bednarz
Mateusz Bednarz

Oraz zastęp z JRG PSP w Zawierciu - GBAPr Renault Midlum

 

Pamietajmy aby dokonywać okresowych przeglądów instalacji wentylacyjnej i przewodów kominowych oraz ich czyszczenia. Gdy używasz węgla i drewna, należy to robić nie rzadziej, niż raz na 3 miesiące. Gdy używasz gazu ziemnego czy oleju opałowego – nie rzadziej, niż raz na pół roku. Zarządca budynku lub właściciel ma obowiązek m.in. przeglądu instalacji wentylacyjnej nie rzadziej niż raz w roku. Pomoze to uniknąć podobnych sytuacji, które mogą pociągac za sobą dużo poważniejsze a nawet tragiczne konsekwencje.

 

Dołącz do nas
Google+