OSP Kroczyce
Ćwiczenia Odwodowej Kompanii Pożarniczej Nr 15 oraz pozostałych jednostek OSP włączonych do KSRG powiatu zawierciańskiego "WŁODOWICE 2015"

Ćwiczenia Odwodowej Kompanii Pożarniczej Nr 15 oraz pozostałych jednostek OSP włączonych do KSRG powiatu zawierciańskiego "WŁODOWICE 2015"

W dniu 25.04.2015r. nasza jednostka brała udział w ćwiczeniach Odwodowej Kompanii Pożarniczej Nr 15 oraz pozostałych jednostek OSP włączonych do KSRG powiatu zawierciańskiego "WŁODOWICE 2015", które odbyły się na terenie gminy Włodowice, dokładniej w okolicach OW "Orle Gniazdo"

Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zawierciu zadysponowało naszą jednostkę dwoma zastępami do wypadku 2 samochodów osobowych w rejonie wiaduktu kolejowego. Na miejscu współdziałli z nami druhowie z OSP Włodowice, Pradła, Marciszów oraz Ogrodzieniec.
Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu,a następnie wydobyciu oraz ewakuacji poszkodowanych osób z rozbitych samochodów oraz udzieleniu pierwszej pomocy wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego. W trakcie działań przy wypadku otrzymaliśmy informacje o poszkodowanym w wypadku, który oddalił się w niewiadomym kierunku. Niezwłocznie zastępy z OSP Marciszów i Ogrodzieniec udały się na poszukiwania, które zakończyły się sukcecem. Podczas działań ratowniczo-gaśniczych doskonalono również współpracę ze służbami współdziałającymi tj.: Pogotowiem Ratunkowym, Policją, Służbami Nadleśnictwa Koniecpol, Samorządem Terytorialnym. Równoległe pozostałe jednoski biorące udział w ćwiczeniach działały przy pożarze lasu oraz pożarze pokoju w ośrodku "Orle Gniazdo".
Działaniami związanymi z wypadkiem drogowym kierował nasz naczelnik - Maciej Bednarz.

Więcej zdjęć i informacji:

Tutaj i tutaj

 

 

Dołącz do nas
Google+