OSP Kostkowice
Wyjazd integracyjny - Ustroń 2012

Wyjazd integracyjny - Ustroń 2012

30 listopada do Ustronia pojechała pierwsza grupa Strażaków z realizowanego przez Towarzystwo Rozwoju Ochotniczych Straży Pożarnych projektu „Strażacy łączą pokolenia”.

Strażacy ochotnicy mieli okazję nie tylko poznać beskidzkie uroki okolicy, ale wzięli również udział w szkoleniu integracyjnym. Wraz z młodszymi druhami i druhnami, uczyli się komunikacji międzypokoleniowej i współpracy w grupach. Dzięki temu nauczyli się słuchać wzajemnie oraz wymieniać doświadczeniami, które zdobyli podczas współpracy z OSP.

„Sam pracuję w Państwowej Straży Pożarnej i wiem, że gdyby nie jednostki OSP wiele akcji mogłoby skończyć się dla poszkodowanych tragicznie. Zanim nasze wozy dojadą z Zawiercia lub Myszkowa do wypadku, członkowie OSP z okolicznych miejscowości będą już na miejscu i będą udzielali pomocy.” – mówił na szkoleniu Pan Adam, młody strażak z myszkowskiej PSP.

Po szkoleniach, uczestnicy mieli okazję zwiedzić pobliską Wisłę, zobaczyć nowy skok narciarski w Wiśle Malince czy pałacyk prezydenta RP, który został wybudowany dla Ignacego Mościckiego jako dar ludu Śląskiego. Po dniu pełnym turystycznych atrakcji na strażaków czekała jeszcze jedna niespodzianka – prawdziwa góralska biesiada, na której zagrała regionalna kapela. Bawili się wszyscy – starzy i młodzi, tym razem już w luźnej atmosferze wymieniając się wspomnieniami.

Żródło: www.cil.org.pl

Dołącz do nas
Google+