Ćwiczenia w Radlinie.

Ćwiczenia w Radlinie.

Ćwiczenia w Radlinie. GALERIA!!!

Zagrożenie pożarowe w strefie zagrożenia wybuchem było myślą przewodnią piątkowych ćwiczeń wodzisławskich strażaków-ochotników, które to odbyły się na terenie Kółka Rolniczego w Radlinie.

Umiejscowiona tam stacja benzynowa oraz zbiorniki z LPG dały im bardzo realistyczne pole do działania.

W ćwiczeniach udział wzięło 8 jednostek (OSP Głożyny, Radlin II, Biertułtowy, Rydułtowy, Kokoszyce, Marklowice, Turzyczka, Zawada) oraz zespół ratownictwa medycznego z firmy Firemed, policja i zaprzyjaźniona z wodzisławskimi strażakami czeska jednostka SDH Havirov.

Oprócz zneutralizowania zagrożenia wybuchem do zadań strażaków należało m.in. wejście w aparatach powietrznych do wnętrz płonących budynków i ewakuacja poszkodowanych osób, udzielenia kwalifikowanej pomocy medycznej i przekazanie ich przybyłemu na miejsce ćwiczeń zespołowi medycznemu, usuwanie powalonych drzew i elementów dachu oraz uruchomienie agregatów oddymiających.

Po uporaniu się z wyznaczonymi zadaniami ochotnicy spotkali się w remizie OSP Głożyny, gdzie nastąpiła teoretyczna część ćwiczeń. O zagrożeniu wybuchem, technikach zabezpieczeń przed wybuchem i możliwych następstwach wybuchu mówił do zebranych Marcin Walas, prezes OSP Koksownia Radlin, szef Biura Ochrony Środowiska w JSW Koks S.A.

Organizatorem ćwiczeń był Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Wodzisławiu Śląskim, dowódcą – komendant Miejsko-Gminny Mariusz Gałuszka, a koordynacją pokazu zajęli się Jerzy Kopania (OSP Głożyny) oraz Henryk Rassek (OSP Zawada).

Dołącz do nas
Google+