OSP Biertułtowy
Strażak to też Wolontariusz

Strażak to też Wolontariusz

5 grudnia obchodzony jest światowy dzień Wolontariusza. Czy strażak to też Wolontariusz odpowiedź brzmi zdecydowaie tak. Choc słowo wolontariusz jest zdecydowanie młodsze w naszym slowniku niz strażak tojednak ma wiele wspólnego. Wśród osób wyróżnionych w roku 2014 jest druh z OSP Biertułtowy Marcin Dzierżęga. Motywacja aby to druha Marcina zgłosic do uznania była następujaca:

Marcin Dzierżęga poświęca od 2007 roku wiele czasu i energii na działalnośc w OSP Biertułtowy, jednak jego zaangażowanie znacznie poza standartowo przyjęte ramy. Marcin szczególnie zaangażował się w:

Nauczanie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej na terenie miasta Radlin, we wszystkich placówkach oświatowych ale także podczas akcji „Sprawny samochód - Bezpieczna podróż”

Akcja Hej Pierwszaku noś odblaski na plecaku, która odbywa się na całym Śląsku kilkadziesiąt prelekcji i pokazów udzielania pierwszej pomocy.

Ponadto woluntarystycznie udziela się przy:

zabezpieczeniu medycznym zawodów szermierczych w Radlinie.

zabezpieczeniu medycznym meczy siatkówki w Radlinie.

zabezpieczeniu medycznym imprez na terenie Miasta Radlin np. Powitanie lata , pożegnanie lata, dzień dziecka , Święto Roweru.

Zabezpieczenie medyczne imprez Uczniowskiego Klubu Sportowego RONIN.

Łącznie na te cele poświęca ok. 240 rocznie.

Dołącz do nas
Google+