OSP Krzyżkowice
Eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

20 marca 2014 r. w remizie OSP Krzyżkowice przeprowadzony został finał eliminacji miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Turniej ten współorganizowany przez OSP Krzyżkowice, OSP Pszów i Urząd Miasta w Pszowie odbywa się każdego roku pod koniec marca. Organizowany jest naprzemiennie w obu jednostkach funkcjonujących w mieście. W roku bieżącym organizacja turnieju przypadła naszej jednostce.

Finałowa rozgrywka przeprowadzona została w dwóch grupach. W grupie szkół podstawowych uczestniczyło 30 osób, a w drupie gimnazjalnej 10, które uzyskały awans w trakcie wcześniejszych eliminacji szkolnych. W pierwszej części młodzi uczestnicy wypełniali przygotowany test a następni najlepsi rozegrali finałowe zmagania w formule ustnych odpowiedzi. Zwycięzcy otrzymali z rąk Burmistrza Miasta nagrody i dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta w Pszowie a wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez strażaków z Krzyżkowic i Pszowa. W przerwie tyrnieju młodzież miała okazję zapoznać się ze sprzętem posiadanym przez naszą jednostkę.

Turniej prowadził Prezes OSP Krzyżkowice a skład komisji stanowili Naczelnicy OSP Krzyżkowice i OSP Pszów oraz Zastępca dowódcy JRG Rydułtowy.

W poszczególnych grupach zwycięzcami zostali:

szkoły podstawowe
1. Natalia Krzyżok - SP3 Krzyżkowice,
2. Sara Wycisk - SP3 Krzyżkowice,
3. Daniel Błaszczok - SP3 Krzyżkowice,
4. Nikola Szczotok - SP2 Pszów

gimnazjum
1. Krzysztof Prus - Krzyżkowice,
2. Sławomir Szymura - Pszów
3. Dariusz Szweda - Pszów

Po dwie osoby z każdej grupy reprezentować będą Miasto Pszów w trakcie eliminacji powiatowych OTWP.

Życzymy sukcesów.

 

Dołącz do nas
Google+