OSP Kamień
Brązowy medal w drużynowym łyżwiarstwie szybkim! W Polskiej drużynie wystartował Zbigniew Bródka! (PSP w Łowiczu)

Reprezentacja polskich łyżwiarzy zdobyła brązowy medal igrzysk olimpijskich w Soczi! W decydującym wyścigu biało-czerwoni pokonali Kanadyjczyków.

Kanadyjczycy wystrzelili jak z procy i jeszcze na trzy okrążenia przed końcem wyścigu prowadzili z naszymi reprezentantami różnicą ponad dwóch sekund. Jednak z każdym kolejnym okrążeniem toru zaczęli mocno tracić w stosunku do Polskich panczenistów, którzy ostatecznie pojawili się na mecie jako pierwsi, z czasem 3:41.94. Kanadyjczycy uzyskali rezultat 3:44.27.

Polskę reprezentowali Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański i Zbigniew Bródka. Dla Zbigniewa Bródki jest to drugi medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Wcześniej zwyciężył on indywidualnie na dystansie 1500 metrów. Zawodowo jest on strażakiem pełniącym służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Łowiczu, dla tego jemu w szczególności gratulujemy sukcesu! Udowodnił, że strażacy zawsze walczą do samego końca!