Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczejkowicach

 

Remiza w Szczejkowicach znajduje się w budynku WDK pod salą balową.Sama remiza posiada dwa boksy garażowe,pomieszczenie sanitarne,pomieszczenie biurowe oraz warsztat.

Garaż nr.1 przystosowany jest do garażowania Ciężkiego Samochodu Bojowo-Gaśniczego,Garaż nr.2 przystosowany jest do garażowania Średniego samochodu Ratowniczo-Gaśniczego lub mniejszych.

Na remizie zamontowana została potężna syrena alarmowa.W garażu nr.1 znajduje się Ciężki Samochód Gaśniczy.Oprócz samochodu w garażu znajduje się także pozostała armatura wodna,dwie motopompy PO5,Motopompa Szlamowa,przenośny zbiornik wodny,drabina nasadkowa oraz warsztat.W garażu zamontowano instalacje powietrzną do napełniania powietrzem układu hydraulicznego samochodu bojowego.Zainstalowano także ładownice prądu do obu samochodów gaśniczych.

W garażu nr.2 znajduje się Lekki Samochód Gaśniczy.W garażu znajdują się także ubrania specjalne dla strażaków,Kombinezony przeciw owadom.Z garażu nr.2 bezpośrednio można wejśc do pomieszczenia sanitarnego oraz biurowego gdzie zapadają najważniejsze decyzje w sprawie naszej OSP.

Dołącz do nas
Google+