Nasza Remiza

13 września 1997r …Ten dzień na długo pozostanie w pamięci wielu mieszkańców Ornontowic, ten dzień już teraz stanowi jedną z ważniejszych dat w historii gminy .Jego głównymi bohaterami byli strażacy świętujący jubileusz 70-lecia istnienia OSP w Ornontowicach. Czyż można wyobrazić sobie wspanialsze uświetnienie takiego jubileuszu niż oddanie do użytku nowej remizy, i to takiej remizy, której pozazdrościć może nie jedna jednostka OSP.

Wszystko zaczęło się 16 grudnia 1991 r, kiedy Uchwałą Zarządu Gminy powołano Społeczny Komitet Budowy Remizy Strażackiej w Ornontowicach. Budowę rozpoczęto rok później. Cała inwestycja finansowana była z budżetu gminy.

Kubatura budynku miała wynosić 3.900 metrów sześciennych. Miały się na nią składać trzy boksy garażowe z zapleczem technicznym, sala imprez o powierzchni 220 metrów kwadratowych oraz pomieszczenia socjalne. Miejscowe władze dążyły do tego, aby oddać obiekt do użytku na 70-ty jubileusz... i udało się. 13 września 1997 r, prezes OSP Ornontowice druh Sławomir Bijak uroczyście przeciął wstęgę, tym samym otwierając uroczystość jubileuszową.

Szczególną niespodziankę zgotowali strażakom goście z niemieckiego powiatu Neuss, którzy na „urodziny” podarowali naszej jednostce samochód. Była to ratunkowa wersja Mercedesa. Starosta powiatu Neuss Dieter Patt osobiście wręczył kluczyki do samochodu i życzył aby nigdy nie zaszła potrzeba jego użycia.

 

                                                                                      Źródło:Portal Gminny Ornontowice.plSDC13287.JPG

 

Dołącz do nas
Google+