O zasadach wyposażenia obiektów w gaśnice, przeglądach i konserwacji...
I.C.E. lub ICE (ang. In Case of Emergency, pol. w nagłym wypadku) – skrót informujący ratowników, do kogo powinni zadzwonić w razie nagłego wypadku.
O środkach gaśniczych, ich zastosowaniu oraz grupach pożarów...
Od 1995 roku zaczął funkcjonować w Polsce, zorganizowany przez Państwową Straż Pożarną, krajowy system ratowniczo-gaśniczy, którego podstawowym celem jest ochrona życia, zdrowia, mienia lub środowiska poprzez: walkę z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi, ratownictwo techniczne, chemiczne i od 1997 roku również poprzez ratownictwo ekologiczne i medyczne.
''W ciągu nadchodzącej doby nad Polską przewidywane jest pojawienie się gwałtownych burz, które mogą powstać na aktywnym, pofalowanym froncie atmosferycznym.'' - podaje portal lowcyburz.pl
Corocznym problemem straży pożarnej podczas prac żniwnych są pożary zboża na pniu, rżysk oraz pozostałości roślinnych. Podczas tych prac, przy zbiorze palnych płodów rolnych osoby odpowiedzialne za pracę sprzętu, maszyn i pojazdów są obowiązane zapewnić bezpieczeństwo pożarowe.
Osoby związane ze strażą pożarna posługują się specyficznym językiem oznaczającym konkretne pojazdy bojowe, poniżej postaram się w sposób możliwe prosty wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi.
Ratownik to aplikacja zawierająca obowiązujące od 12.02.2013r. procedury ratownicze z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy dla jednostek KSRG. Została stworzona z myślą o zapewnieniu wszystkim zainteresowanym szerokiego dostępu do aktualizowanej na bieżąco i poszerzanej bazy wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego z wykorzystaniem współczesnych możliwości technicznych.
10 przykazań strażaka.
Zapraszamy do przeczytania strażackiego poradnika dotyczącego walki z owadami osowatymi.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...