OSP Stary Cykarzew
"Dziewiątka ze strażakiem" - druh Piotr z OSP Służewo

"Dziewiątka ze strażakiem" - druh Piotr z OSP Służewo

Pierwsza odsłona akcji "Dziewiątka ze strażakiem", podczas której strażacy ochotnicy odpowiadać będą na dziewięć pytań związanych z ich służbą. Jako pierwszy "przepytany" został druh Piotr Janecki z OSP Służewo. Zapraszam.

 

"DZIEWIĄTKA ZE STRAŻAKIEM" - dh Piotr Janecki

 

1. Jeśli nie straż to... jeśli nie straż to zazwyczaj jeżdżę do chrześniaczki mojej.

2. Strażackie motto… "Módl się aby Ciebie i Twojej rodziny nigdy szczęście nie opuściło"

3. W byciu strażakiem najbardziej wspierają cię... wszyscy znajomi praktycznie ale w szczególności to jednak tata i siostra z którymi jeżdżę do pożarów

4. Czy chciałbyś, aby twoi potomkowie zostali strażakami? No wiadomo, że serce ojca raduje się widząc, że jego syn kocha to co on to.

5. Ile miałeś lat jak pierwszy raz jechałeś wozem strażackim? Pewnie tyle lat miałem , że nie pamiętam. Pierwszy raz, który pamiętam to w wieku 5 lat.

6. Boisz się, że kiedyś nie wrócisz z akcji? Każdy z nas się boi, dlatego powinniśmy swoje rodziny uświadamiać, że może być taka opcja, ale i tak ja nie pozwolę, żeby Adam(przyjaciel strażak) nie wrócił z akcji.. No chyba, że pieszo. On nie pozwoli, żebym ja nie wrócił.

7. Kto jest twoim strażackim autorytetem? Mój tata. Już 31 lat jest w straży i marzy mi się, żeby minimalnie też tyle być.

8. Jakie przyjemności czerpiesz z pełnienia służby strażaka? Czerpie satysfakcje, jak chyba każdy strażak, gdy widzę ludzi, którym się stała krzywda i w ich oczach jest to coś, ta radość, szacunek do nas i to podziękowanie, że jesteśmy, że jesteśmy my - ludzie .którzy pomimo swoich zajęć rzucają wszystko i jadą im pomóc. Wtedy wiem. że robię coś, coś pożytecznego, coś za co będę też rozliczany na służbie u Świętego Floriana.

9. Co rozumiesz przez pojęcie ODWAGA? Odwaga..Jja rozumiem to tak, że odwaga to przeciwstawienie się , świadome przeciwstawienie się, bądź wyjście na przeciw panującym niebezpieczeństwom . Oczywiście to zależy od sytuacji, bo wiadomo wypadek inne niebezpieczeństwa ,pożar domu- inne. Świadome musi być, bo jak nie będzie świadome to wychodzi na to, że człowiek o tych niebezpieczeństwach nie wiedział.

 

Dziękuję za poświęcony czas, wyczerpujące i mądre odpowiedzi.  : )

 

Dołącz do nas
Google+