OSP Wisła-Jawornik
 We Wszystkich Świętych Zapal świeczkę dla Tych którzy od nas odeszli

We Wszystkich Świętych Zapal świeczkę dla Tych którzy od nas odeszli

Dwa dni w roku mają dla każdego z nas szczególne znaczenie. To nie tylko modlitwa za zmarłych i odwiedzenie bliskich na cmentarzach. Więcej czytaj o tym.

Dwa dni w roku mają dla każdego z nas szczególne znaczenie. To nie tylko modlitwa za zmarłych i odwiedzenie bliskich na cmentarzach. To również czas zadumy, refleksji. Czas, w którym myślimy o przemijaniu, o własnym życiu. Wspominamy zmarłych, to jacy byli za życia. Pamiętamy jeszcze to, gdy byli razem z nami tu na ziemi.

Odeszli od nas w ubiegłym roku:

♰ W dniu 22 lutego 2012 roku w szpitalu w Cieszynie w wieku 81 lat zmarł nasz Druh Ś.P Władysław Zwias,

Życiorys

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiśle Jaworniku wstąpił w roku 1952. Był bardzo zaangażowany w pracy na rzecz naszej jednostki. Za swoje zaangażowanie był odznaczany medalami. Bardzo dużo pomagał przy budowie nowego Domu Strażaka w Jaworniku. Przez pewien okres był członkiem Zarządu OSP Wisła-Jawornik. Od 2001 roku był członkiem honorowym naszej jednostki. Posiadał Złoty , Srebrny oraz Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa.

♰ W dniu 25 lutego 2012 roku w szpitalu w Cieszynie w wieku 76 lat zmarł nasz Druh oraz były Prezes OSP Wisła Jawornik Ś.P Michał Pilch,

Życiorys

Urodził się w Wiśle 31 sierpnia 1935 roku w rolniczej rodzinie u Wańka. Od 1955 roku należał do Straży Pożarnej w Jaworniku. Bardzo angażował się w działaniach naszej jednostki. Na początku lat 70-tych został wybrany Prezesem OSP Wisła-Jawornik, którą to funkcję pełnił do 2001 roku przez niespełna 30 lat. Był jednym z głównych inicjatorów budowy nowego Domu Strażaka. Za swoja pracę społeczna był wielokrotnie odznaczany .Posiadał mi.in. Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi, najwyższe odznaczenia strażackie takie jak Złoty Znak Związku i Medal im. B.Chomicza. Od 2001 roku był Honorowym Prezesem OSP Wisła-Jawornik. Aż do ostatnich swoich dni interesował się tym co się dzieje w naszej jednostce.

♰ W dniu 31 lipca 2012 roku w wieku 87 lat zmarł nasz Druh Ś.P Paweł Branc,

♰ W dniu 18 grudnia 2012 roku w wieku 38 lat zmarł nasz Druh Ś.P Dariusz Pilch

Zawsze był bardzo zaangażowany w sprawy Jednostki.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI

PROSZĄC O PAMIĘĆ I MODLITWĘ TYM KTÓRZY ODESZLI NA ZAWSZE Z NASZYCH SZEREGÓW

Święci to nie tylko Ci którzy odeszli do Domu Pana...wiele z nich żyje wśród nas...pomagają nam...wspierają...czasem prześlą promienny uśmiech...pomogą w potrzebie...święci są wśród nas...są świętymi choć sami o tym nie wiedzą..

Dołącz do nas
Google+